05 jun boudoir fotoshoot met zonneschijn
Boudoir fotoshoot
met zonneschijn.
Een hotelkamer, grote ramen en zonlicht dat voortdurend verandert. In deze serie bepaalt niet de flitser maar vooral het natuurlijke licht hoe iedere foto eruitziet.

02In dit liggende beeld krijgt het zonlicht ruimte om door de kamer te bewegen. Het licht valt niet overal gelijkmatig; sommige delen worden helder geraakt terwijl andere juist in de schaduw verdwijnen.
Dat contrast gebruik ik bewust. Bij boudoirfotografie hoeft niet ieder detail dezelfde hoeveelheid licht te krijgen. Een heldere rand langs het lichaam of een schaduw die door de kamer loopt kan al voldoende zijn om vorm en diepte te creëren.
Omdat natuurlijk licht steeds verandert, reageer ik tijdens zo’n shoot voortdurend op wat er gebeurt. Een paar minuten later kan dezelfde plek alweer een compleet ander beeld opleveren.
De zon
tekent mee.
Wanneer direct zonlicht de huid raakt, verandert niet alleen de helderheid maar ook de kleur en sfeer van het beeld. De warme gloed wordt onderdeel van de fotografie.

04Bij een horizontale compositie wordt de hotelkamer nadrukkelijker onderdeel van de foto. Ik kijk dan niet alleen naar het model, maar ook naar de lijnen van de ruimte en naar de plekken waar zon en schaduw elkaar ontmoeten.
Dat geeft deze serie een ander karakter dan studiofotografie. Ik kan het licht niet volledig verplaatsen of stilzetten. In plaats daarvan kies ik het standpunt en de pose op basis van het licht dat op dat moment beschikbaar is.
Juist die beperking maakt het interessant. De kamer en het tijdstip bepalen mee wat er mogelijk is, waardoor beelden ontstaan die niet exact opnieuw te maken zijn.
Eén kamer.
Steeds ander licht.
De verticale beelden brengen de aandacht weer dichter naar het model. Het hotel blijft aanwezig, maar het zonlicht en de lijnen van het lichaam nemen de compositie over.

06
